Strona darmowych ogłoszeń bez logowania.

DARMOWE OGŁOSZENIA

 
Kominy bez zmartwień, czyli kominy z pumeksu wulkanicznego.

Kominy bez zmartwień, czyli kominy z pumeksu wulkanicznego.

Numer: 211521
Data dodania:
21 08 2023
Edytuj
Usuń
Poleć ogłoszenie
Przypomnij hasło
Wyróżnij ogłoszenie
Dodaj ogłoszenie do schowka
Dodaj ogłoszenie do ulubionych
      Oferujemy najbezpieczniejsze na rynku duńskie kominy Skorsten Single Modul. Wykonane są z niezwykłego materiału – islandzkiego pumeksu wulkanicznego. Jest on w 100% naturalny, neutralny pod względem CO2 i przyjazny dla środowiska. Kształtki kominowe wykonuje się ze zmieszania wulkanicznego pumeksu z cementem. Nie stosuje się żadnych innych energochłonnych procesów technologicznych obciążających środowisko. Pumeks jest wyśmienitym naturalnym izolatorem. Tak doskonałym, że kominy z niego wykonane mogą mieć bezpośrednią styczność z materiałami łatwopalnymi. Jako jedyne na świecie. Są bardzo wytrzymałe na wysoką temperaturę (+1000°C) i na nagłe jej wzrosty. Posiadają odporność na pożar sadzy. Nie jednorazową, jak powszechnie oferowane kominy ceramiczo-betonowe, tylko wielokrotną.
System składa się tylko z jednej powtarzalnej kształtki. Jeden moduł zastępuje cienką wewnętrzną rurę ceramiczną, wełnę mineralną i zewnętrzny pustak konstrukcyjny. Nie ma groźby pęknięcia ceramicznego trójnika, gdyż jego po prostu tam nie ma. Nie ma też kontrowersyjnej wełny skalnej, gdyż jest niepotrzebna. Budowa pojedynczego modułu jest maksymalnie uproszczona. Komin jest bardzo prosty w montażu. Pumeks z lawy wulkanicznej jest lekki, więc można go stawiać samemu. Producent dopuszcza zmontowanie jego przez każdą osobę, nie będącą specjalistyczną firmą.
W przypadku montażu komina ceramiczno-betonowego, ryzyko popełnienia błędów wykonawczych, wpływających na bezpieczeństwo domowników jest bardzo duże. Tak duże, że nawet firmy popełniają notorycznie te same błędy.
Na etapie stawiania pumeksowego komina nie musimy martwić się na jakiej wysokości umieścić trójnik, jak to jest w przypadku ogólnodostępnego komina ceramiczno-betonowego. Gdy przyjdzie na to czas, łatwo wykonujemy otwór przyłączeniowy w miejscu, gdzie jest on potrzebny, a nie dostosowujemy się do istniejącego trójnika, umieszczonego na losowo wybranej wysokości, podczas budowy komina. To bardzo ważna zaleta tych kominów, a kominów ceramiczno-betonowych-wada.
Jest najbezpieczniejszy, ze wszystkich dostępnych kominów, do domu z bala, do każdego innego typu domów drewnianych, do chat krytych strzechą lub drewnianym gontem, czyli do budynków, w których komin musi spełniać obostrzone przepisy przeciwpożarowe i być w najwyższym stopniu niezawodny. Nawet podczas pożaru komina. Z testów wynika, że przy 1000°C w kominie przez pół godziny, temperatura na zewnątrz komina wzrasta tylko o 1°C. Gdyby więc taki pożar w nim wybuchł, jest w stanie zapewnić tego typu budynkom pewne i trwałe bezpieczeństwo. W remontowanych starych domach jest niezastąpioną alternatywą.
Jest idealny do domów energooszczędnych z rekuperacją. Przechodzi test Blower Door (narzędzie diagnostyczne do pomiaru szczelności budynku, będące elementem audytu energetycznego całego domu).
Komin z pumeksu wulkanicznego Single Modul można stawiać do całkowitej maksymalnej wysokości 26,25 m. Część wolnostojąca ponad dachem może dochodzić do 2 m. Gdy będzie zazbrojony, może wystawać ponad dachem nawet 6,75 m.
Double Modul to dwumodułowa wersja komina z naturalnego pumeksu wulkanicznego. Może mieć maksymalną wysokość 30 m, w tym, będąc zazbrojony, może wystawać ponad dachem jako wolnostojący nawet do 11 m, a do tego posiadać zamontowane stopnie dla kominiarza. Z fundamentem o odpowiedniej kubaturze, pełniącym funkcję przeciwwagi, może być wolnostojący do 11 m na całej swojej wysokości od podłoża. I w tej wersji może posiadać stopnie dla kominiarza, umożliwiające mu wspięcie się po nich na górę, nawet od poziomu gruntu, bez wchodzenia do budynku. Jest bezpieczny, trwały i bezawaryjny.
Tel. 683273341 i 606756498. Dokładny opis kominów z filmami pod adresem: https://salonsobkowiak.pl
Zgłoś naruszenie zasad
Powiadom ogłoszeniodawcę, że ogłoszenie znalazłeś na stronie Sellit.pl
Kominy bez zmartwień, czyli kominy z pumeksu wulkanicznego.Skąd: Cała Polska
Kominy bez zmartwień, czyli kominy z pumeksu wulkanicznego.606756498
Kominy bez zmartwień, czyli kominy z pumeksu wulkanicznego.
Kominy bez zmartwień, czyli kominy z pumeksu wulkanicznego.http://www.salonsobkowiak.pl
Wyświetleń: 661